Przychodnia Barwinek - Kielce
2024-02-26 21:49:00
Czym jest morsowanie na sucho?
Przełom zimy i wiosny to idealny moment na rozpoczęcie tzw. „suchego morsowania”!

Na czym polega ta aktywność? Jakie korzyści zdrowotne przynosi?

Morsowanie na sucho, znane również jako "sucha morsowanie" lub "kąpiel w zimnym powietrzu", to praktyka polegająca na wystawianiu się na działanie zimnego powietrza bez wcześniejszego zanurzenia się w zimnej wodzie. Jest to alternatywny sposób do tradycyjnego morsowania w zimnej wodzie, który również przynosi wiele korzyści zdrowotnych!

Czym jest morsowanie na sucho?
Morsowanie na sucho polega na wystawianiu ciała na działanie niskich temperatur powietrza, często w otoczeniu naturalnym, takim jak plaża, las lub pole, bez zanurzania się w zimnej wodzie. Może to obejmować krótkie spacery w zimie, stanie na świeżym powietrzu w lekkim ubraniu lub ćwiczenia na świeżym powietrzu w chłodne dni.
Jak zacząć morsować na sucho?
Rozpoczęcie morsowania na sucho może być stosunkowo proste. Możesz zacząć od krótkich sesji na zewnątrz w chłodne dni, zwiększając stopniowo czas, który spędzasz na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby słuchać swojego ciała!

Czy morsowanie na sucho jest zdrowe?
Morsowanie na sucho przynosi wiele korzyści zdrowotnych, podobnie jak morsowanie w zimnej wodzie. Obejmują one poprawę krążenia krwi, zwiększenie odporności organizmu, redukcję stresu i poprawę nastroju. Regularne wystawianie się na zimne powietrze może również pomóc w utrzymaniu wagi, poprawie koncentracji i wytrzymałości, oraz wspomagać lepszy sen.
Morsowanie na sucho może być świetnym sposobem na wzmocnienie zdrowia i samopoczucia, zwłaszcza dla osób, które nie są zainteresowane zanurzaniem się w zimnej wodzie. Jednak jak zawsze, ważne jest, aby słuchać swojego ciała i konsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zdrowia.

Tradycyjne oraz suche morsowanie może korzystnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie, jednak istnieją pewne ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę. Osoby zmagające się z następującymi schorzeniami nie powinny podejmować próby morsowania:
- choroby serca, takie jak: nieleczona nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, wady zastawkowe, przebyty zawał serca lub udar mózgu,
- epilepsja,
- borelioza,
- ostrą infekcja, szczególnie z gorączką,
- niedoczynność tarczycy.

 

NASI PARTNERZYŚwiadczymy usługi medyczne dla całej rodziny w przyjaznej atmosferze przez profesjonalny zespół lekarzy i pielęgniarek. U nas pacjent zawsze jest najważniejszy.

Od początku swej działalności pragniemy kojarzyć się z rzetelnością, dobrą organizacją i profesjonalizmem udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Dane kontaktowe
PRZYCHODNIA RODZINNA BARWINEK
Starowapiennikowa 42A/U3
25-112 Kielce
Telefon: +48 515 163 162
E-mail:
Godziny pracy:
pn-pt: od 08:00 do 18:00
sobota: 08:30 do 16:00

Media społecznościowe
Wszystkie prawa zastrzeżone Przychodnia Barwinek designed by dotRED Polityka prywatności Cennik